Sullissiveqarfik

Direktør

Susanne Christensen
Tlf. 36 35 09
susanne.christensen@
knb.gl

Sortiment- og logistikchef

Randi V. Evaldsen
Tlf. 36 35 13
randi.vestergaard.
evaldsen@knb.gl

Chef for HR, Kommunikation
og Marketing

Benny Reffeldt Otte
Tlf. 36 35 07
benny.otte@
knbmarketing.gl

Salgschef Nuuk og Nord

Jes Nyborg
Tlf. 48 34 22
jes.nyborg@
knb.gl

Salgschef Syd

Kent Helberg
Tlf. 29 96 76
Kent.helberg@
knb.gl

Souschef, økonomiafdeling

Jacob Brøste
Tlf. 36 35 14
jacob.broeste@
knb.gl

Kontorfunktionær

Elisabeth Villadsen
Tlf. 36 35 10
elisabeth.villadsen@
knb.gl

Kontorfunktionær

Troels Holm
Tlf. 36 35 21
troels.holm@
knb.gl

Kontorfunktionær

Maannguaq Birch
Tlf. 36 35 08
maannguaq.birch@
knb.gl

Kontorfunktionær

Lina Møller
Tlf. 36 35 20
lina.moeller@knb.gl

Afdelingsleder sortiment og logistik Food og Nonfood

Bolette Marx Dam
Tlf. 36 35 03
bolette.dam@knb.gl

Kategori og kampagnekoordinator

Uiloq Svensson
Tlf. 36 35 18
uiloq.svensson@knb.gl

Kategori og kampagnekoordinator

Katrin Vajse
katrin.vajse@knb.gl

Kategori og kampagnekoordinator

Michele Tang
Tlf. 36 35 17
michele.tang@knb.gl

Kategori og kampagnekoordinator

Kenneth Kleist
Tlf. 36 35 04
kenneth.kleist@knb.gl

Administrativ medarbejder sortiment og logistik

Dodo Lyberth
Tlf. 36 35 22
dodo.lyberth@knb.gl

Marketingkoordinator

Erneeraq Lynge
Tlf. 36 35 06
erneeraq.lynge@knbmarketing.gl

Mediegrafiker

Aqqalu Augustussen
Tlf. 36 35 12
aqqalu.augustussen@
knbmarketing.gl

Afdelingsleder HR- og kommunikation

John Thorsen
Tlf. 36 35 01
john.thorsen@knb.gl

HR- og kommunikationsmedarbejder

Ellen Schärfe
Tlf. 36 35 23
ellen.schaerfe@knb.gl

HR- og kommunikationsmedarbejder

Lisa Møller-Lund
Tlf. 36 35 23
lisa.moeller-lund@knb.gl

Kommunikations-
medarbejder

Kasper Dyrberg
Tlf. 36 35 19
kasper.dyrberg@
knbmarketing.gl

Aqqusinersuaq 4, 2 th. P.O.Box 1092 3900 Nuuk
T: +299 36 35 00 
CVR 15787406

Kalaallit Nunaanni Brugseni pisianik utertitsisinnaasarpoq, imaluunniit aningaasartai utertissinnaasarpai pisinermiit ullut 14-it qaangiutsinnagit pisinermut uppernarsaat utertitsiniarnermi ilanngullugu takutinneqartillugu. Pisiaq ammarneqarsimassanngilaq.
Nioqqutissat nerisassat ilaanngillat.

Kalaallit Nunaanni Brugseni bytter gerne eller giver pengene retur inden for 14 dage fra købstidspunktet mod fremvisning af bon.
Varen skal være i ubrudt original emballage. Gælder ikke fødevarer.

© Copyright 2021 · Kalaallit Nunaanni Brugseni 
Cookies og privatlivspolitik

Følg Brugseni