Servicekontoret

Direktør

Susanne Christensen
Tlf. 36 35 09
susanne.christensen@
knb.gl

Sortiment- og logistikchef

Randi V. Evaldsen
Tlf. 36 35 13
randi.vestergaard.
evaldsen@knb.gl

Chef for HR, Kommunikation
og Marketing

Benny Reffeldt Otte
Tlf. 36 35 07
benny.otte@
knbmarketing.gl

Salgschef

Jes Nyborg
Tlf. 48 34 22
jes.nyborg@
knb.gl

Salgschef

Mark Kobberrød
Tlf. 36 35 02
mark.kobberroed@
knb.gl

Souschef, økonomiafdeling

Jacob Brøste
Tlf. 36 35 14
jacob.broeste@
knb.gl

Kontorfunktionær

Elisabeth Villadsen
Tlf. 36 35 10
elisabeth.villadsen@
knb.gl

Kontorfunktionær

Troels Holm
Tlf. 36 35 21
troels.holm@
knb.gl

Kontorfunktionær

Maannguaq Birch
Tlf. 36 35 08
maannguaq.birch@
knb.gl

Sortiment- og logistiksansvarlig Food

Bolette Marx Dam
Tlf. 36 35 03
bolette.dam@knb.gl

Sortiment- og logistiksansvarlig Non-food

Kenneth Kleist
Tlf. 36 35 04
kenneth.kleist@knb.gl

Kampagne Koordinator

Erneeraq Lynge
Tlf. 36 35 17
erneeraq.lynge@knb.gl

Non-foodassistent

Dodo Lyberth
Tlf. 36 35 22
dodo.lyberth@knb.gl

Foodassistent

Arnamineq Olsen
Tlf. 36 35 18
arnamineq.olsen@knb.gl

Afdelingsleder for Marketing

Sara Maritta Brasse
Tlf. 36 35 05
sara.brasse@
knbmarketing.gl

Grafiker

Ruben Corlin
Tlf. 36 35 06
ruben.corlin@
knbmarketing.gl

Mediegrafiker

Aqqalu Augustussen
Tlf. 36 35 12
aqqalu.augustussen@
knbmarketing.gl

Afdelingsleder for HR og Kommunikation

John Thorsen
Tlf. 36 35 01
john.thorsen@knb.gl

HR- og kommunikationsmedarbejder

Winnie H. Evaldsen
Tlf. 36 35 23
winnie.evaldsen@
knb.gl

Kommunikations-
medarbejder

Kasper Dyrberg
Tlf. 36 35 19
kasper.dyrberg@
knbmarketing.gl

Kampagnekoordinator

Uiloq Svensson
Tlf. 36 35 17
uiloq.svensson@knb.gl

Aqqusinersuaq 4, 2 th. P.O.Box 1092 3900 Nuuk
M: info@knb.gl T: +299 36 35 00 
CVR 15787406

Kalaallit Nunaanni Brugseni pisianik utertitsisinnaasarpoq, imaluunniit aningaasartai utertissinnaasarpai pisinermiit ullut 14-it qaangiutsinnagit pisinermut uppernarsaat utertitsiniarnermi ilanngullugu takutinneqartillugu. Pisiaq ammarneqarsimassanngilaq.
Nioqqutissat nerisassat ilaanngillat.

Kalaallit Nunaanni Brugseni bytter gerne eller giver pengene retur inden for 14 dage fra købstidspunktet mod fremvisning af bon.
Varen skal være i ubrudt original emballage. Gælder ikke fødevarer.

© Copyright 2021 · Kalaallit Nunaanni Brugseni 
Cookies og privatlivspolitik

Følg Brugseni